FANDOMGüç, Jedi ve Sith sisteminin gerisindeki güç, bir doğaüstü olan, bağlayıcı ve her an her yerde bulunan, hissedilen kuvvet anlamındadır.

Obi-Wan Kenobi Güç'ü "Tüm canlılar tarafından yaratılan, canlıları saran ve onlara nüfuz eden ve galaksiyi birlikte tutan enerji alanı" olarak tanımlar. Bazı Jedi organizasyonlarında güç düşüncesi, duygusal varlıkların yetenekleri ve zekaları doğrultusunda düşünerek Tanrı ile aralarında kurduğu bir çeşit iletişim şeklidir.

Güç görünüşte duygusal varlıkların Midi-Kloryan ölçülerindeki sayılarında saklıdır. Jedi ve Sith' lerin sahip olduğu güç ise doğumları ile beraber kazandıkları güçtür. Birçok farklı grup güçü kullanış ve görüşleri doğrultusunda yorumlamaktadırlar. Yoda'ya göre varlıklar sadece et ve kemikten değil aynı zamanda etraflarındaki "Güç"ten yaratılmışlardır.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.