FANDOMMidi-kloryanlar Star Wars evrenindeki gizemli mikroorganizmalardır.Bütün canlıların hücrelerinde bulunan ve güç ile bağlantı kurmalarını sağlayan mikroskobik yaşam formlarıdır. Midi-kloryanlar ortak bilinç ile zekaya sahiptirler ve yaşayan herşeyle güç arasında bir bağlantı kurarlar. Yaşayan canlılarla simbiyozdurlar dolayısıyla onlar olmadan hayatlarını sürdüremezler.

Jedi'lar midi-kloryanları nasıl dinleyeceklerini ve onlarla nasıl işbirliği yapacaklarını öğrenmişlerdir. Eğer zihinlerini boşaltırlarsa,midi-kloryanların onlarla konuştuğunu ve gücün isteklerini söylediğini duyabilirler. Jedi ya da [http:// Sith]olabilmek için hücrelerde yüksek oranda midi-kloryan olması gereklidir.

Bazı olağan üstü durumlarda midi-kloryanlar tetiklenerek bir kadını dölleyebilir. Anakin Skywalker ın doğuşu, gücün kaderi; dolayısı ile midi-kloryanları tetiklemesi ile doğmuştur. Ayrıca çok güçlü bir Sith ustası da midi-kloryanları güç sayesinde tetikleyip, sıfırdan bir canlı yaratabilir.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.